PROGRAMMA’S

 

 

==================

Ledenconcert
Datum : zaterdag 18 juni 2022
Tijd : 14.00 – 17.00 uur
Plaats : Museum Oud Overschie
Overschiese Kerksingel 1, Overschie
Programma
A. Diabelli (1781 – 1858)
Rondeau Militaire
Gerda van Reest
Han Wossink
C.M. Von Weber
(1786- 1826)
Uit 6 petites pieces faciles opus 3:
1. Sonatina
2. Mazurka Op 10.Nr 4
Mieke Hooymeijer
Dieuwke van Logchem
J.S. Bach (1685-1750)
Prelude en Fuga BWV 545
Gerwin Smit
Edwin Hartsema
W.A. Mozart (1756 – 1791)
Pianoconcert nr. 10, KV 365, versie voor 2 piano’s, deel 2 (Andante)
Arjan Teunissen
Anneke van Rooijen
R. Schumann
(1810 – 1856)
Uit: Opus 85: Gartenmelodie
Gespenstermärchen
Janny Otto
Jetty van der Velden
Antonín Dvořák
(1841-1904)
Slavische dans op. 72 no. 2
Saskia Slaa
Peter Lelieveld
PAUZE
Contactpersoon: Heleen Roozemond, e-mail: qmrotterdam@gmail.com. Informatie: www.qmrotterdam.nl
Contributie € 25,-, donateur € 15,- per jaar op giro NL73INGB0002371132 t.n.v. Quatre-mainsgroep Rotterdam te Barendrecht.
PAUZE
G.F. Händel (1685 – 1759)
Uit Oratorium Solomon: Arrival of the queen of Sheba (arr. Brian Easdale)
Arjan Teunissen
Anneke van Rooijen
F. Schubert (1797-1828)
Variations (theme Original) op. 35
Heleen Rozemond
Edwin Hartsema
J. Brahms (1833 – 1897)
Hongaarse dansen nr. 11, 13, 16 en 21.
Janny Otto
Jetty van der Velden

================================

Datum : zaterdag 7 maart 2020
Tijd : 14.00 – 17.00 uur
Plaats : Westvest 74, 3111 BX Schiedam

Programma

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)                                                                Uit Pianoconcert no. 17 in G, KV 453: Andante
Saskia Slaa, Peter Lelieveld

Franz Schubert(1797-1828)
Uit Deutsche Tänze nr. 1-2-7-10-14-15-16
Edith Eckhart, Bas Kuijper

Zdenek Fibich(1850-1900).
Mazurka opus 20 nr. 5
Barcarolle opus 22 nr. 2
Pita Udo, Bas Kuijper

Edvard Grieg(1843 – 1907)
Uit:suite ‘Peer Gynt’: Ase’s Death
Gerda van der Reest, Han Wossink

Theo Cranen (1932-2014)
Uit: Mozaìek: 5 Rijdans 6 Met Mozart op reis 10 Spaanse dans
Thea Warner, Edith Eckhart

Martha Mier (1935-..)
Mexican Holiday

Phiplip Glass (1937-..)
Movement 2 voor 2 piano’s
Wilma Voet, Heleen Roozemond

Sergei Rachmaninoff (1873-1943)
Prélude in cis, op. 3 no. 2, Largo, Allegro molto e agitato, Prestissimo, Largo
Niek Blonk, Peter Lelieveld

PAUZE

Gurlitt (1820-1901)
Rondo in E op. 175, nr. 3
Edith Eckhart, Miep Assink

George F. Handel (1685-1759)
Orgelconcert no. 10
Peter de Wilde, Heleen Roozemond

J.S. Bach (1685-1750)
Uit  concert voor 2 pianos BWV 1061: 1e deel
Janny Otto, Jetty van der Velde

Simeon ten Holt (1923-2012)
Canto ostinato (1979)
Miep Assink, Edwin Hartsema

Sergei Rachmaninoff ( 1873-1943 )
Uit Suite nummer 2 , opus 17: Romance
Gerwin Smit, Sonja Bakker

Moritz Moszkowski (1854-1925)
Uit Spaanse dansen, op. 12 (bew. Bernhard Wolff): 5. Bolero, con spirito
Leonie Vermeer, Peter Lelieveld, Niek Blonk, Saskia Slaa

——————————————————————

Datum : zaterdag 7 december 2019
Tijd : 14.00 – 17.00 uur
Plaats : Termaathuis
’s Gravenwetering 98, 3062 SJ Rotterdam

Programma

A. Diabelli (1781–1858)
Giuseppe Galluzzi (1861–1936)
Andante amoroso
La bambola annoiata
La piccola Andalusa
Gerda van der Reest
Han Wossink

Ettore Pozzoli (1873-1957)
Nr.2 Song of the Far Away Sailor (Andantino con moto)
Nr. 5 Siciliana (Andantino)
Thea Warner
Edith Eckhart

Leon d’ Ourville (1830–1850)
Valse
Berceuse
Heleen Lamaison vd Berg
Ingrid Douwes

Hermann Goetz (1814-1876)
Sonate op. 17 deel 1
Peter de Wilde
Heleen Roozemond

Gabriel Fauré (1845-1924)
Dmitri Sjostakovitsj (1906-1975)
Erik Satie (1866-1925)
uit Dolly suite op.56: Le pas Espagnol
Walzer
Uit En form de poire: 3
Jetty van der Velden
Janny Otto

 

PAUZE

J.S Bach (1685-1750)
uit de Orgelwerken bewerkt voor 4 handen door F.X.Gleichauf:

Preludio e Fuga BWV 534
Sonja Bakker
Gerwin Smit


W.A. Mozart (1756-1791)
Fr. Schubert (1797-1828)
Ländler 1, 3, 4, 5, 6
Ländler1.,2.,2.,4
Mieke Hooijmeyer
Dieuwke van Logchem


Antonín Dvořák (1841-1904)
Uit Pianotrio no. 4, op. 90 (Dumky): 4. Andante moderato (tempo di marcia)
Sonja Bakker
Peter Lelieveld


Samuel Barber (1910-1981)
Uit de Ballet Suite Opus 28, geschreven voor Quatre Mains, deel 2. Schottische:
deel 1. Waltz
deel 6. Galop.
Leonie Vermeer
Anneke van Rooijen

———————————————

Datum : zaterdag 5 oktober 2019
Tijd : 14.00 – 17.00 uur
Plaats : Museum Oud Overschie
Overschiese Kerksingel 1
Overschie
Programma

G.F.Handel (1685-1759) Suite from the Water Music:

Bourrée, vivace/Air, andantino/Hornpipe, allegro con brio/Andante, con amore/Finale, allegro risoluto
Wim Velthuyzen
Edith Eckhart

Aram Khachaturian (1903-1978) Adagio ( from Spartacus)
Bas Kuyper
Saskia Slaa

A. Rubinstein (1829-1894) Barcarole, moderato con moto
Bas Kuijper
Edith Eckhart

Claude Debussy (1862-1918) Uit Petite Suite: En Bateau
Marijke de Visser,
Heleen Lamaison van den Berg

Iosif Ivanoviči (1845-1902) Donauwellen (arr. M. Hanisch)
Saskia Slaa
Peter Lelieveld

Johann Strauss (1825-1899) An der schönen blauen Donau op. 314
Lida van Waateringe
Han Wossink

pauze

Peter I. Tsjaikovsky (1840-1893) Tanz der kleinen Schwäne
Han Wossink
Gerda van der Reest

Sheena Fraser (1910-1993) Uit Two Sea Poems:
I: Sea-nymphs hourly ring his knell
Sonja Bakker
Gerwin Smit
Kees Bakker (voordracht)

Jean Cras (1879-1932) Ãmes d’ Enfants; deel 1, Pures
Gerwin Smit
Sonja Bakker

Franz Schubert (1797-1828) Uit: Sonate in B-flat major, opus 30:
allegro moderato
andante con moto
Jetty van der Velden
Janny Otto

Camille Saint-Saëns (1835-1921) Uit: Carnaval der Dieren: Het Aquarium De Zwaan
Mayke Wala
Henk Pikaar
Jan Masséus (1913-1999) Uit: Zoölogische Impressies: Het Aquarium. De Zee-anemonen
Mayke Wala
Henk Pikaar

Ledenconcert

Datum : zaterdag 11 mei 2019

Tijd : 14.00 – 17.00 uur

Plaats : Museum Oud Overschie, Overschiese Kerksingel 1, Overschie

Programma

Franz Schuber (1797-1828)

The trout

Pita Udo  Bas Kuyper

Johann Sebastian Bach(1685-1750) Arioso
Nicolai Paganini (1782-1840) Caprice no. 24
Catherine Rollin(1985-..) Wals Sentimentale à Deux

Bas Kuyper  Saskia Slaa

Anton Diabelli (1781–1858) Opus 149 no. 8, 7, 9, 16, 27 Gerda van der Reest Han Wossink
Leon d’Ourville (ca.1830 – ca.1850) Polonaise

Rustic Dance

Heleen Lamaison van den Berg, Ingrid Douwes
Robert Fuchs (1847-1927) Uit opus 42: 6 Weense walsen

Peter de Wilde

Heleen Roozemond

Antonín Dvořák

(1841-1904)

Uit Pianotrio no. 4, op. 90 (Dumky): 3. Andante (bew. Klaus Döge) 7 min

Sonja Bakker

Peter Lelieveld

       

Johann Sebastian.Bach

(1865-1750)

Prelude en Fuga BWV 534 uit de Orgelwerken, bewerkt door F.X.Gleichauf voor 4 handen

Sonja Bakker

Gerwin Smit

Wolfgang A. Mozart

Franz Schubert

“Sechs Ländler”

Ländler nr. 1 en 2)

Mieke Hooijmeijer

Dieuwke van Lochem

Ludwig von Beethoven (1770-1827) Overture Egmont op 84

Edwin Hartsema

Heleen Roozemond

Joachim Raff (1822-1882) op.82.no.12 – Die Fischerinnen van Procida

Edwin Hartsema

Miep Assink

Moritz Moszkovski

(1854-1925)

Neue spanische Tänze op 65: nr.1

Florent Schmitt

(1870-1958)

Uit 10 Pièces opus 26:

1.Sérénade (Ständchen, Serenade)

2.Visite (Einkehr, Company)

3.Compliments (Grüsse, Compliments)

4.Douceur du Soir (Abendstille, Twilight)

5.Danse britannique (Englischer Tanz, British Dance)

Mayke Wala

Henk Pikaar

ledenconcert,Datum : zaterdag 16 februari 2019
Tijd : 14.00 – 17.00 uur
Plaats : Westvest 74, 3111 BX Schiedam
Programma
Georg Friedrich Händel
(1685-1759)
The arrival of the queen of Sheba

Leo Weiner (1885-1960)
Fox dance

Peter de Wilde
Heleen Roozemond

Sergej Prokofjev
(1891-1953)
Uit Romeo en Julia:
Montagues and Capulets
Allegro pesante

Thema uit Peter en de Wolf: moderato

Bas Kuijper
Edith Eckhart

Charles Koechlin (1867-1950)
Uit: Suite pour deux pianos, op. 6:
4. Andantino quasi allegretto (poco scherzando)
Sonja Bakker
Peter Lelieveld

Catherine Rollin
Concerto in C Major: I. Allegro con spirito
Edith Eckhart
Thea Warner

Howard Pancoast
(1907-1986)
Two piano rondo, op. 7
Peter Lelieveld
Saskia Slaa

Aaron Copland
(1900-1990)
Billy the Kid
Gerwin Smit
Sonja Bakker

Max Reger (1873-1916)
Martha Mier (1936-..)
Deux allemandes op.10 Nr.7
Mexican Holiday
Miep Assink
Edwin Hartsema

PAUZE
Johann Sebastian Bach
(1685-1750)
Largo uit doppelkonzert BWV 1062
Uit: Goldberg Variaties: nr 18
Wilma Voet
Heleen Roozemond

Camille Saint-Saëns
(1835-1921)
Uit Le Carnaval des Animaux:
4. Tortues
5. L’éléphant
9. Le coucou au fond des bois
11. Pianistes
13. Le cygne
Sonja Bakker
Peter Lelieveld
Marianne Vink (verteller)

Dmitri Sjostakovitsj
(1906-1975)
Concertina voor 2 pianos in A-mineur. Opus 94
Janny Otto
Gerwin Smit

Gerardo Hernán Matos Rodriguez (1897-1948)
La Cumparsita
Edwin Hartsema
Heleen Roozemond

Johannes Brahms
(1833-1897)
Hongaarse dansen 11, 16 en 8
Janny Otto
Jetty van der Velden

Ledenconcert
Datum : zaterdag 8 december 2018
Tijd : 13.30 – 16.30 uur
Plaats : Museum Oud Overschie, Overschiese Kerksingel 1, Overschie
Programma

Anton Arensky (1861-1906)
Waltz, op.34, No.4
Thea Warner
Edith Eckhart

Jean Sibelius
(1865 – 1957 )Valse Triste op. 44 nr. 1
Gerda van Reest
Han Wossink

Marius H Flothuis
(1914 – 2001)
Valses sentimentales op 21
Sonja Bakker
Gerwin Smit

Friedrich Kuhlau
(1786 – 1832)
Sonatine II, op 44 nr.2: Allegro con spirito
Romanza, Larghetto
Allegro alla Polacca
Lida van Waateringe
Edith Eckhart

Erik Satie (1866 – 1925)
Uit: Trois morceaux en forme de poire:
– Maniere de commencement
– nr. 1
– En plus
Janny Otto
Gerwin Smit

Georg Friedrich Handel
(1685 – 1759)
Uit Orgelconcert IV: Andante
Bewerking Adolf Ruthardt
Wim Velthuyzen

Edith Eckhart
Franz Schubert
(1797 – 1828)
Military March op. 51 nr. 2
Miep Assink
Edwin Hartsema

Anton Dvorak
(1841 – 1904)
Zwei Silhouetten op. 8 nr. 4
Max Reger
(1873 – 1916)
Uit: Zwei Deutsche Tänze op. 10 nr. 7,
Nummer 1
Georges Bizet
(1838 – 1875)
Uit Jeux d’enfants op 22: nr. 2: La Poupée (Berceuse) 15 min

Johannes Brahms
(1833-1897)
Uit Ein Deutsches Requiem: 5. Ihr habt nun Traurigkeit 7.min
Sonja Bakker
Peter Lelieveld

Adolf Jensen
Uit Hochzeitsmusik op.45: Festzug
Brautgesang
Peter de Wilde
Heleen Roozemond

Datum : zaterdag 6 oktober 2018

Tijd; 14.00 – 17.00 uur

Plaats  : Museum Oud Overschie, Overschiese Kerksingel 1,Rotterdam-Overschie

Programma

D. H. Coolwijk (1912-1991) Uit Puck:        Nr. 3 Chanson Russe et Trepak

Nr. 4 Arietta (Semplice et Dolce)

Nr. 7 Valse Lente

Thea Warner p

Edith Eckhart s

     
Johannes Brahms (1833-1897) Uit Ein Deutsches Requiem: 1. Selig sind, die da Leid tragen Sonja Bakker p

Peter Lelieveld s

     
Antonin Dvořák (1841-1904) Legende nr.1 op. 59. Wilma Voet p

Heleen Roozemond s

     
A.Jensen. (1837-1879) Notturno    op.45

Reigen

Peter de Wilde p

Heleen Roozemond s

     
Carl Reinecke (1824-1910)

Claude Debussy

1862-1918

Uit Drei kleine Fantasien op.5, nr 1, Via Lento naar Moderato

Uit:Six Epigraphes Antiques

1 Pour invoquer Pan, dieu du vent d’été

2 Pour un tombeau sans nom

4 Pour la danseuse aux  crotales

Edith Eckhart p

Bas Kuiper s

Gerwin Smit p

Sonja Bakker s

     

PAUZE

     
Dennis Alexander (1947-) Nocturne in E -flat major Saskia Slaa (primo)

Bas Kuiper (secundo)

     
Johannes Brahms (1833-1897) Variations on a theme by Haydn (St. Anthony variations) opus 56 Jetty van der Velden (primo)

Janny Otto (secundo)

     
Edvard Grieg (1843-1907) Noorse dansen Opus 30 nr. 2 Gerda van der Reest (primo)

Han Wossink (secondo)

     
Johannes Brahms

(1833–1897)

Liebeslieder walzer op. 52: 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 Miep Assink (p)

Edwin Hartsema (s)

Ledenconcert

Datum : zaterdag 5 mei 2018
Tijd : 14.00 – 17.00 uur
Plaats : Museum Oud Overschie, Overschiese Kerksingel 1, Overschie
Programma
Gabriel Fauré (1845 – 1924) Uit: Dolly suite op/ 56: 1 Berceuse en
3. Jardin de Dolly
Heleen Lamaison van den Berg (p) Ingrid Douwes (s)
Sergei Rachmaninoff (1873 – 1943) Romance
Gerda van Reest (p) Han Wossink (s)

Theodore Gouvy (1819 – 1898) Sonate in d-mineur op. 36
Heleen Rozemond (p) Peter de Wilde (s)

van Bach tot Kurtag
Sonja Bakker – Gerwin Smit
PAUZE
Franz Schubert(1797 – 1828) Uit: Divertissement à la hongroise D 818: Marcia en Allegretto
Janny Otto (p) Jetty van der Velden(s)

Johannes Brahms (1833 – 1897) Liebeslieder walzer op. 52: , 2, 4, 5 en 9
Miep Assink (p) Edwin Hartsema (s)

Anton Bruckner (1824 – 1896) Quadrille: – Pantalon, Andante con moto – Eté, Allegretto
– Poule, Amabile – Trenis, Pathetico – Pastourelle, Grazioso – Finale, Poco animato
Sonja Bakker (p) Peter Lelieveld (s)

Ledenconcert
Datum : zaterdag 10 maart 2018
Tijd : 14.00 – 17.00 uur
Plaats : Westvest 74, 3111 BX Schiedam

Programma
Adam Carse (1878-1958)
1 dance
2 turn about
3 waltz
4 fair exchance
Thea Warner (primo)
Bas Kuyper (secundo)

Georg Friedrich Handel (1685-1759)
Suite bewerkt door T. Dart.
Allemande
Courante
Sarabande
Chaconne
Max Bezem (p1)
Heleen Roozemond (p2)

W.A. Mozart (1756-1791)
Uit: Sonate 448: Andante
Janny Otto (p1)
Jetty van der Velden (p2)
W.A. Mozart (1756-1791)

Naar een sonate van Joh. Chr. Bach voor twee piano’s van Peter Heilbut: Andante en Tempo di Menuetto
Wim Veldhuyzen (p1)
Edith Eckhart (p2)

Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Concerto nr. II voor piano en orkest bewerkt voor piano vierhandig door P. Waldersee
Peter de Wilde (primo)
Heleen Roozemond (sec.)

Gabriel Fauré (1845-1924)
Sicilienne, op. 78, Andantino
Arr. Geoffrey Carroll
Edith Eckhart (primo)
Bas Kuyper (secundo)

PAUZE
Gabriel Marie (1852-1928)
La Cinquantaine (The Golden Wedding)
Moderato
Thea Warner (primo)
Edith Eckhart (secundo)

Charles Koechlin (1867-1950)
Uit Suite pour deux pianos, op. 6:
1. Andantino (leggiero e non troppo lento)
Sonja Bakker (p1)
Peter Lelieveld (p2)
Dmitri Shostakovich (1906-1975)
Uit Jazz suite no. 1: Wals

Percy Elliot (1870-1932)An dich
Gerda van der Reest (primo)
Han Wossink (secundo)

Robert Schumann (1810-1856)
Uit: Six études en forme de canon opus 56
No. 1 en No. 2 (bewerkt door C. Debussy voor 2 piano’s)
Janny Otto (p1)
Jetty van der Velden (p2)

Cornelius Gurlitt (1820-1901)
Rondo in E klein Op.175 No.3
Miep Assink (p1)
Edwin Hartsema (p2)

Maurice Ravel (1875-1937)
Prelude in a
Peter Lelieveld (p1)
Saskia Slaa (p2)

Daniel Hellbach (1958-)
Uit: Two for two vol 2: Homelike
Saskia Slaa (p1)
Peter Lelieveld (p2)

Max Reger (1873-1916)
Cinq Pièces Pittoresques opus 34
Henk Pikaar (primo)
Mayke Wala (secundo)

Piet Swerts (*1960)
Martenizza
Mayke Wala (primo)
Henk Pikaar (secondo)

Ledenconcert
Datum : zaterdag 9 december 2017
Tijd : 14.00 – 17.00 uur
Plaats : Rotterdam, Termaathuis, ’s Gravenwetering 98
Programma
G.F.Händel uit: Orgelconcert VII                                           Peter de Wilde
1685-1759 andante                                                              Heleen Roozemond

J.E.Hummel Russische Schlittenpost op.337                       Edith Eckhart
1778-1837 allegro con fuoco                                                Thea Warner

R.Wagner uit: “Siegfried Idyll”                                               Sonja Bakker
1813-1883 übertragen von J.Rubinstein                               Gerwin Smit

J.S.Bach Passacaglia                                                           Wim Veldhuyzen
1685-1750 andante sostenuto                                              Edith Eckhart

C.Saint-Saëns Danse macabre                                             Max Bezem
1835-1921                                                                             Martin van Noord
pauze
M.Seiber Tango Argentino                                                     Gerda v.d. Reest
1905-1960                                                                             Han Wossink
G.Bizet Carmen                                                                     Han Wossink
1838-1875                                                                             Gerda v.d. Reest                      S.Iradier Paloma

F.Schmitt uit:Feuillets de voyage                                           Peter de Wilde
1870-1958 Valse                                                                    Heleen Roozemond

A.Dvorak Slavische dansen 7+8 op. 72                                Janny Otto
1841-1904                                                                             Jetty van der Velden
G.Bizet uit Jeux d’enfants: La Toupie
1838-1958 La poupee
Quatre coins

P.Kadosa Kleine suite op.49c                                               Sonja Bakker
1903-1983 allegro moderato en trio                                     Peter Lelieveld
tempo di minuetto
vivace

Na afloop een drankje en hapje!
email: qmrotterdam@

Reacties zijn gesloten.